Поврзи се со нас

Тајмаут

Форбс ја објави листата: Коби Брајант „заработи“ 20 милиони долари по неговата смрт

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња Коби Брајант трагично го загуби животот во почетокот на оваа година.

Брајант загина во пад на хеликоптер во близина на Лос Анџелес во јануари, а меѓу жртвите беше и неговата ќерка Џина. Смртта на легендарниот кошаркар го потресе целиот свет и многумина не веруваа дека тој веќе го нема.

Форбс вчера објави список на најбогатите луѓе во светот, а имаше и список на починати познати личности кои заработуваат огромни пари и по нивната смрт.

Брајант е на третото место овде затоа што по неговата смрт, неговото семејство заработи дури 20 милиони долари. Ова најмногу се должи на фактот што Најк ја распродаде целата своја стока по смртта, која навивачите немилосрдно ја купуваа.

loading...

Facebook