Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Ако сакате тело како Роналдо, тогаш вака треба да се храните

Објавено:

Кристијано Роналдо има 34 години. Можеби тоа не е многу, но сепак за еден фудбалски век, се смета дека полека влегува во т.н ветерани. Иако голем број фудбалери на овие години се повлекле од активното играње на фудбал, сепак Португалецот и натаму е во одлична форма.

Сето тоа е поради дисциплината надвор од теренот. Редовното вежбање и правилната исхрана. Тоа се најважните работи за да се остане во форма.

Па, доколку сакате тело како она на Роналдо, освен вежбање, треба и да се храните како него.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com