Connect with us

Фудбал

ФОТО: Баерн Минхен официјално го промовираше засилувањето од Реал Мадрид

Алваро Одриозола е нов фудбалер на Баерн Минхен. Реал Мадрид одлучи да го испрати 24-годишниот дефанзивец на позајмица.

Веста беше позната од порано, но сега стигна и официјална промоција.

Одриозола во Реал пристина во 2018 година од Реал Сосиедад. Одигра четири меча во дресот на Шпанија и постигна еден гол.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com