Connect with us

Фудбал

ФОТО: Барди доби врамен дрес, по повод јубилејот во националниот тим

Македонскиот репрезентативец Енис Барди вечерва слави јубилеј и по тој повод доби врамен дрес пред почетокот на натпреварот.

Натпреварот против Бугарија за Барди ќе биде негов 50-ти во дресот на македонската репрезентација, па му посакуваме по добро да го памети и сите да славиме победа.

Facebook