Connect with us

Фудбал

ФОТО: Челзи има страшно напаѓачко трио, ама потроши и „солена“ сума

Во Англија медумите со пофалби за трансферите на Челзи. Следната сезона Френк Лампард ќе има младо, но фантастично напаѓачко трио. Станува збор за Хаверц, Вернер и Зијех. Колку ќе функционираат заедно допрва ќе видиме, но она што е јасно е тоа дека лондонските „сини“ потрошија навистина солена сума на пари.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com