Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Екс ѕвезда на Манчестер Јунајтед објави фотка, а Бразилецот му порача: Престани со фотошопот

Екс фудбалерот на Манчестер Јунајтед Рио Фердинанд е во одлична форма и по повлекувањето од фудбалот. Тој напорно вежба за да го одржи своето тело, а во моментов работи како стручен коментатор. По завршувањето на кариерата најавуваше дека ќе влезе во боксот, но тоа не го стори многу успешно.

Сега објави фотографија на социјалните мрежи, а најмногу внимание привлече коментарот на неговиот поранешен соиграч од Манчестер Јунајтед, Бразилецот Рафаел.

-Престани да ги фотошопираш твоите раце, напиша Рафаел.

Сепак, не само од оваа фотографија туку и на други се гледа дека Фердинанд не користи фотошоп.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама