Поврзи се со нас

Тајмаут

ФОТО: Елена Кравцов, прва параолимпијка која се соблече за Плејбој

Германската пливачка Елена Кравцов е трикратна светска шампионка и сребрена на Параолимписките игри, а желбата и е да има повеќе толеранција во светот. Таа сакаше да испрати силна порака на општеството, па стана прва параолимписка спортистка која се најде на насловната страница на познатото списание за возрасни.

26-годишната пливачка е вистинска ѕвезда во овој спорт, има само 3 отсто способност на видот, сака да се слушне нејзиниот глас, со цел да обезбеди поголема толеранција за оние како што е таа.

 

 

Advertisement

Facebook

Реклама