Connect with us

Ракомет

ФОТО: Еурофарм Работник отпатува за Барселона!

Објавено:

Ракометарите на Еурофарм Работник замина за Шпанија каде ќе го има наредниот предизвик од ракометната Лига на шампиони.

Во рамки на третата рунда „фармацевтите“ гостуваат кај Бидасоа Ирун. Без Маркоски, кој е повреден, но со Мартин Велковски, тимот тргна за Шпанија каде за првпат ќе игра со ривалот во ЛШ. Натпреварот меѓу Бидасоа Ирун и Еурофарм Работник е закажан в недела од 12:10 часот.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама