Поврзи се со нас

Тајмаут

ФОТО: Го позајми „ѕверот“ на Роналдо и собра 1,4 милиони лајкови

Кристијано Роналдо во неделата славеше годишница од освојувањето на Европското првенство со Португалија, а истиот ден неговата репрезентација ремизираше со Франција (0:0). Ден претходно неговата девојка Георгина на социјалните мрежи ги потсети фановите дека Роналдо бил првак на Европа со Португалија, а потоа објави фотографија со неговиот „ѕвер“ Бугати, вреден 1,7 милиони фунти.

За само неколку минути Георгина доби милиони лајкови. Бугати е еден од најскапоцените автомобили во гаражата на Роналдо, кој има уште десетина такви „ѕверови“.

 

Advertisement

Facebook

Реклама