Поврзи се со нас

Други спортови

ФОТО: Ѓоковиќ нападнат од тенисерки

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се најде на удар на славни тенисерки по мечот со Рафаел Надал. Имено, популарниот Ноле во коментар за мечот со Рафа рече дека против него играл повеќе отколку против било кој друг во професионалната кариера и дека нивните дуели се најголеми во историјата на спортот.

Поради ова следуваа критики пред се од легендарната тенисерка Крис Еверт.

-Па, да точно е тоа..Но, во машкиот тенис. Мартина и јас игравме 80 пати, порача Крис.

-Кога мажите ќе размислат нешто пред да дадат вакви моќни изјави, притоа да ги заборават жените, додава Крис.

На критиките се приклучија и Катерина Витакер и Мартина Навратилова.

 

Advertisement

Facebook

Реклама