Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Големото засилување на Рома слета во Рим

Шпанскиот фудбалер Педро Родригез го напушти Челзи и кариерата ќе ја продолжи во Италија. Денес слета во Рим пред да стави потпис на тригодишен договор со „римската волчица“. Педро како слободен играч ќе заигра во Сериа А во редовите на Рома, а ќе се задржи во во тимот на Фонсека до 2023 година.

Advertisement

Facebook

Реклама