Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Хрватска останува без с***и тенисерка

Атрактивната хрватска тенисерка Маријана Дражиќ одлучи да не ги брани боите на Хрватска повеќе. Одлуката ја донела поради тоа што неколку пати не добила повик за настап во репрезентацијата, а можно е да настапува за друга држава.

Се претпоставува дека тоа ќе биде БиХ бидејќи нејзиниот татко, фудбалски тренер Дарко Дражиќ потекнува од оваа држава, поточно од градот Травник. Маријана не се наоѓа помеѓу 500 најдобри тенисерки во светот на ВТА листата, но сепак во својата кариера има освоено неколку помали турнири.

Големо внимание привлекува и на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Take me 🔙

A post shared by Mariana Dražić 🧿 (@marianadrazic) on

 

View this post on Instagram

 

Missing summer and long hair😌

A post shared by Mariana Dražić 🧿 (@marianadrazic) on

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com