Connect with us

Тајмаут

ФОТО: И Босанците имаат своја Дилета Леота

Веројатно оние стравствените љубители на фудбалот знаат која е Дилета Леота. Но, за оние кои не знаат, да потсетиме. Станува збор за спортска новинарка и ТВ водителка, која често е присутна на фудбалските терени и која, барем пред пандемијата со коронавирусот поради која мечевите се играат пред празни трибини, предизвикуваше воздишки кај навивачите.

Но, своја Дилета Леота имаат и босанците. Во центарот на вниманието на медиумите во Босна и Херцеговина е згодната спортска новинарка и водителка Зерина Патковиќ. Слично како и Дилета, така и Зерина често е присутна на фудбалските терени од каде известува, а со нејзиниот изглед и појава, секогаш привлекува внимание.

Таа е водителка на популарната спортска тв мрежа Арена Спорт.

 

loading...
View this post on Instagram

 

Neka odbrojavanje za godišnji odmor počne! ⏳ Sunčani dani, visoke temperature, pješčane plaze i uživanje. #cantwait 🌴🌞🐚🐬🦑🦀🐋🐙 #vacation #soon #zerinapatkovic

A post shared by Zerina Patkovic (@zerinapatkovic) on

 

View this post on Instagram

 

Dress: @ninela_memic.design

A post shared by Zerina Patkovic (@zerinapatkovic) on

 

View this post on Instagram

 

Photo credit: @almir_advertise Make up artist: @saravisintin

A post shared by Zerina Patkovic (@zerinapatkovic) on

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com