Поврзи се со нас

Други спортови

ФОТО: Игор Стефановски со порака откако го развеа македонското знаме во Италија-Ова е победа за вас

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски-Иџе победи на денешната трка од ТЦР шампионатот возена во Италија на патеката „Валелунга“. Откако се качи на подиумот го развеа македонското знаме, преку Фејсбук порача:

-Ова е победа за вас! Победа за моите луѓе,за мојот тим за Македонија

 

Ова е победа за вас! Победа за моите луѓе,за мојот тим за Македонија 🇲🇰🏆🇲🇰🏆🇲🇰#igorstefanovskiracingteam PMA Motorsport

Gepostet von Igor Idze Stefanovski am Sonntag, 20. September 2020

 

Advertisement

Facebook

Реклама