Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Има ли некој да ми го провери срцето

Лидс, за кој настапува нашиот Алиоски, се врати во Премиер лигата. Првиот меч го одигра на „Енфилд“ против Ливерпул и во неверојатен меч беше поразен со 4:3. Три пати Лидс се враќаше од негатива, но на крајот се поразени со гол од пенал.

Со многу емоции мечот го гледаше и провокативната водителка на клупската ТВ Ема Џонс, која се повеќе го привлекува вниманието на социјалните мрежи откако Лидс се врати во Премиер лигата.

Таа на својот твитер напиша: Дали има некој да ми го провери срцето!, секако алудирајќи на исходот од мечот и тоа како се движеше резултатот.

Доби голем број на пораки и коментари, пред се од мажите кои се понудија да и го проверат срцето, но тоа е првенствено поради нејзиниот изглед.

View this post on Instagram

3 points. 3 to go. See you here on Thursday 📺

A post shared by Emma Jones (@eljonesuk) on

 

Реклама

Facebook