Поврзи се со нас

Тајмаут

ФОТО: Јелена ги однесе децата на местото каде што се омажи за Ноле

Ако нечија љубовна приказна и хармоничен брак се пример за секого, тогаш тоа секако се Новак и Јелена Ѓоковиќ. Нивната бајка трае со години, а нивната љубов од ден на ден станува се посилна и посилна. Како најголема круна на сè што градеа заедно, тие ги добија синот Стефан и ќерката Тара.

И додека тато Новак се бори на турнирот во Лондон за уште еден трофеј, Јелена патуваше во Црна Гора со своите деца. Г-ѓа Ѓоковиќ не ја пропушти можноста да им покаже на синот и ќерката од бајките каде нивните родители го изговорија судбоносното „ДА“, на Свети Стефан.

– Па, деца, ова е познатиот остров Свети Стефан каде мама и тато се венчаа додека Стефан беше во стомакот – напиша Јелена под волшебната слика која ги воодушеви сите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

 

loading...

Facebook