Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Каква глетка – Мократа Дилета во костим за капење, море и зајдисонце

За убавата Дилета Леота следува период на одмор откако заврши првенството во Серија А.

Згодната италијанска спортска новинарка известуваше од стадионите во Серија А, најчесто од „Сан Сиро“, но сега до средината на септември таа ќе има можност да ужива во морето, сонцето и сите придобивки што и ги нуди животот.

Таа објави фотографија од морето во време кога заоѓаше сонцето. Сцената е фантастична, а машкиот дел од следбениците секако се фокусираше на самата Дилета и нејзиното прекрасно и мокро тело во разнобоен костим за капење.

View this post on Instagram

leopard cannot change its spots.

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

View this post on Instagram

-3 ⚽️⚽️⚽️😜

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com