Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Ќе го колне Атлетико додека е жив, само негова победа против Лајпциг чекал за 250 илјади евра

Атлетико Мадрид загуби со 2:1 од Лајпциг и со тоа се прости од учеството во ЛШ. Пласманот во полуфиналето е историски за германскиот тим. Но, нивната неизмерна среќа за еден љубител на обложувањето стана голема тага.

Имено, тој го чекал овој меч, или поточно речено победа на Атлетико за речиси 250 илјади евра.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама