Поврзи се со нас

Тајмаут

ФОТО: Кларенс Седорф набива комплекси-Каков тренинг ќе одработиш денеска?

Легендарниот холандски фудбалер Кларенс Седорф, кој играше за Реал Мадрид, Интер и Милан, помеѓудругите, изгледа „фит“ за еден 44 годишник.

-Тежок тренинг во длабокиот песок. Веќе го чувствувам…напиша Седорф додавајќи фотографија на Инстаграм.

Воедно, испрати прашање до сите:

-Каков тренинг ти ќе одработиш денеска?

 

View this post on Instagram

 

Tough but fun work out in deep sand. I felt this one 😉😅. What work out are you doing today? #Fitness #BeachRun #Training

A post shared by Clarence Seedorf (@clarenceseedorf) on

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама