Connect with us

Фудбал

ФОТО: Лацио потврди, “доживотен договор” за најдобриот стрелец во Серие А

Чиро Имобиле останува во Лацио до 2025-та година. Тимот од Рим потврди дека е постигнат договор со напаѓачот и дека ќе биде потпишан договор. Имобиле има 30 години, што значи дека ова за него е “доживотен договор” односно, доколку го одработи до крај, или ќе се пензионира, или ќе замине надвор од Европа.

Со 36 голови Имобиле минатата сезона ја доби Златната копачка во Италија.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com