Поврзи се со нас

Кошарка

ФОТО: Леброн продолжува да го провоцира Доналд Трамп

Веднаш штом американските медиуми објавија дека нов претседател на САД ќе биде Џо Бајден, Леброн жестоко го исмејал Доналд Трамп.

Доналд Трамп ги загуби претседателските избори во САД, а нов претседател на најмоќната држава во светот ќе биде Џо Бајден. Голем број од најголемите ѕвезди од уметноста и спортот во САД отворено беа против Доналд Трамп, а најгласен меѓу нив беше најдобриот кошаркар на денешницата Леброн Џејмс.Кошаркарот објави фотографија на Инстаграм која зборува повеќе од илјада зборови.

Монтажата на која Бајден, како Леброн, му „лепи банана“ на Трамп, стана вирален хит. Неговата објава предизвика бурни реакции на социјалните мрежи за кратко време, а за помалку од половина ден, повеќе од пет милиони луѓе ја лајкнале.

loading...

Facebook