Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Легендата на Арсенал го тренирал кога имал 10 години, а сега е во врска со неговата ќерка

Објавено:

Талентираниот холандски репрезентативец и член на Ајакс, Дони ван де Беек едно време се поврзуваше со Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, но се поизвесно е дека ќе остане во Ајакс барем уште една сезона.

Де Беек како дете сонувал да биде како неговиот идол Денис Бергкамп. Тој легендата на Арсенал ја запозна кога имал само 10 години, а денеска е во врска токму со ќерката на Бергкамп, Естела. Тие се сметаат за еден од најгламурозните парови во Холандија.

Славниот Холанѓанец го учел Ван де Беек за фудбалот, му помогнал да израсне во голем фудбалер. Во меѓувреме се заљубил во прекрасната Естела.

 

View this post on Instagram

Had the best summer

A post shared by Estelle Bergkamp (@estellebergkamp) on

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама