Connect with us

Други спортови

ФОТО: Мајк Тајсон никогаш не изгледал вака

Мајк Тајсон тренира напорно за да се врати во рингот.

Легендарниот боксер требаше да се врати на ринг-дуелот против Рој Џонс Јуниор на 12 септември, но потоа натпреварот беше одложен за 28 ноември.

И додека Џонс се заканува дека ќе се повлече од борбата, Тајсон тренира напорно и никогаш не изгледал вака.

loading...

Доказ за тоа се фотографиите од неговиот Инстаграм. Мајк не изгледал толку слаб уште од кога беше млад и буквално се преполови во однос на огромната тежина што ја имаше пред неколку години.

Тој е навистина импресивен и никој не би помислил дека има 54 години.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com