Connect with us

Ракомет

ФОТО: Македонија против Грција за пласман на СП во 2021

Познати се противниците на македонската женска ракометна репрезентација за натпреварите од квалификациите за пласман на СП во 2021. Жрепката одлучи Македонија преку Грција, Исланд и Литванија да се бори за пласман на Мундијалиот. Најдобрите две селекции од секоја група ќе се пласираат во бараж, а таму ќе играат меѓусебни мечеви за пласман на СП.

Светското првенство треба да се одигра во Шпанија од 1-ви до 19 декември 2021 година.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама