Connect with us

Фудбал

ФОТО: Мистериозна порака на Луис Суарез

Искусниот напаѓач Луис Суарез е отпишан од страна на новиот тренер на Барселона, Роналд Куман. Се е појасно дека ќе го напушти клубот, а се спомнува враќање во Ајакс. Но, денеска Суарез на Инстаграм објави мистериозна порака.

-Никогаш не забравај дека си само креатор на својата судбина!

Оваа негова порака предизвика полемика во Каталонија, но засега не е јасно на кого мислел Суарез.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com