Connect with us

Фудбал

ФОТО: Морбиден потег на навивачите на италијански тим-Сакаме да бидете обесени

Италијанскиот тим Перуџа по поразот од Пескара, испадна во Серие Ц (трета лига) прв пат од 1986-та година, а најверните навивачи не го поднесоа најдобро ова. Пескара славеше со 2:1 идентично како и Перуџа синоќа, па вкупно беше 3:3. По продолженијата и пеналите, Пескара остана во лигата, а навивачите на Перуџа беа бесни.

Неколку стотини се собраа околу стадонот и таму останале до утринските часови, со големо присуство на полција.

На портите од стадионот фрлаа шишиња, пиротехника, а истата вечер на еден мост беа закачени четири кукли облечени во дрес на Перуџа. Имаше и транспарент на кој пишуваше „Ве сакаме вакви“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com