Connect with us

Кошарка

ФОТО: МЗТ Скопје му оддаде почит на Марче, младиот ракометар чија смрт ја потресе цела Македонија

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје и нивните навивачи „Фемили Аеродром“ му одадоа почит на младиот ракометар чија смрт ја потресе цела Македонија. Кошаркарскиот клуб со ова упати последен поздрав до 20-годишниот Марко Божиновски од Бутел. Кадетскиот репрезентативец почина во сон и тоа беше шок за сите. Беше голем навивач на МЗТ Скопје, па навивачката група „Фемили“ и клубот не го заборавија. Пред мечот со Еуро Никел, сите носеа маици во негова чест.

 

Реклама

Facebook