Поврзи се со нас

Други спортови

ФОТО: Никогаш поподготвен, МекГрегор подготвен, се враќа по појасот на Хабиб Нурмагомедов

Ирскиот борец повторно е подготвен да се врати во октагонот, вредно тренира и најави дека доаѓа по појасот на Хабиб Нурмагомедов. Конор сака повторно да стане првак на лесна категорија, а во јануари би требало да се бори против Дастин Пуаре.

Според фотографиите може да се каже дека Конор МекГрегор се враќа во форма.

loading...

Facebook