Connect with us

Фудбал

ФОТО: Официјално, Роналдо не игра против Хрватска, причината е бизарна

Селекцијата на Португалија вечерва игра против Хрватска во рамките на Лигата на Нации, а најдобриот фудбалер нема да биде во составот. Како што објавија португалските медиуми Кристијано Роналдо ќе го пропушти овој меч поради убод од пчела.

-Се сомневам дека тој ќе биде подготвен да игра против Хрватска. По тренингот неговиот прст на ногата поцрвене и отече, а потоа беше востановено дека станува збор за убод од пчела, вели селекторот Фернандо Сантош.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com