Connect with us

Фудбал

ФОТО: Официјално, Вилијан „Топџија“ за плата од 35 милиони фунти за три години

Бразилецот Вилијан и официјално е промовиран во ново засилување на Арсенал. Довчерашниот фудбалер на Челзи потпишал тригодишен договор со лондонскиот тим, а според информациите за оваа соработка ќе добие 35 милиони фунти. Наводно неговата плата на неделно ниво ќе биде 200 илјади фунти.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com