Connect with us

Фудбал

ФОТО: Омилениот играч на Конте заминува од Интер како слободен играч

Иако имаше најави дека ќе го продолжи договорот барем за уште една сезона, сепак омилениот игач на Антонио Конте, како што го нарекуваат Борха Валеро во Италија, заминува како слободен играч. Информацијата ја потврди тој самиот на социјалните мрежи.

-За мене беше чест да ги носам овие бои. Благодарам за се, напиша Валеро.

За три години во Интер, Борха Валеро одигра точно 100 меча. Иако најчесто добиваше шанса од клупата сепак тој често пати добиваше пофалби од Конте, кој дури во една прилика го нарече „Светиот Борха Валеро“. Се претпоставува дека тој ќе се врати во Фиорентина од каде што дојде во Интер во 2017-та година.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com