Connect with us

Други спортови

ФОТО: Ова е специјалниот болид на Ферари

Викендов на патеката „Муџело“ тимот на Ферари ќе има посебен болид. Повод за тоа е нивната илјадита трка во најбрзиот спорт во светот. Специјален болид кој ќе ја одбележи ерата на учеството на Ферари во Ф1.

Муџело е домашна патека на Ферари, а Скудерија Ферари подготви болид од 1950 година каков што возеа на почетоците од Формула 1.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com