Connect with us

Фудбал

ФОТО: Ова е тимот на Интер за следната сезона, има ли сили да го тргне Јуве од тронот?

Се чини дека нема да има ништо од спектакуларни засилувања, барем не засега, бидејќи Интер во моментов нема пари за „фрлање“. Купувањето ќе зависи од продажбите. Ангажирани се досега Коларов, Хакими, а на пат е Артуро Видал. Наинголан и Перишиќ се враќаат од позајмиците од Каљари или Баерн Минхен.

Но, Конте добива солиден тим, со оние играчи кои ги имаше досега. Единствено не е ангажиран трет напаѓач, а се спомнуваа Џеко, Жиру и уште некои други.

Ова е тимот на Конте, според медиумите за следната сезона:

Хандановиќ, Шкриниар, Де Врај, Бастони, Коларов, Хакими, Барела, Видал, Ериксен, Лаутаро Мартинез, Лукаку.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com