Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Ова се исландските убавици поради кои скандал ја „тресе“ репрезентацијата на Англија

Исландските убавици Надиа Сиф Линдал (20) Лара Клаусен (19) се дружеле со фудбалерите на Англија Гринвуд и Фоден. Потоа биле повикани во хотел, но се чини дека овие две девојки не биле единствени. Англиските медиуми тврдат дека имало уште две девојки.

Анита Гунарсдотир, која е снимена како телефонски разговара со фудбалерите, тврди дека не ги запознала во живо, бидејќи не била една од девојките кои отишле во хотелот.

Двајцата фудбалери се извинија, но тоа не им помогна да бидат неказнети. Фоден и Гринвуд ги прекршија протоколите за коронавирусот, од локалната полиција добија парични казни, од Фудбалскиот сојуз на Англија суспензија и бркање од репрезентацијата, додека казни најавија и нивните клубови.

loading...

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com