Connect with us

Кошарка

ФОТО: По корона паузата – МЗТ се врати на тренинг во сала

Published

on

Почитувајќи ги протоколите пропишани за тренинзи на затворено, кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и официјално ги почна подготвките за новата сезона.

Предводникот на популарните „штркови“, Ѓорѓи Кочов, ги задржа сите репрезентативци на Македонија, а на располагање ќе ги има и услугите на Американците Феми Олуџоби, Хасани Гравет, како и на повратникот во „синиот“ дрес, српскиот интернационалец Андрија Бојиќ.

Facebook