Connect with us

Фудбал

ФОТО: Погледнете ја внатрешноста на авионот на Роналдо од 23 милиони евра

Објавено:

Првата sвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо, конечно вчера се врати во Торино.

Португалецот требаше да пристигне во Торино пред неколку дена, но на неговиот приватен авион не му беше дозволено да слета на аеродромот во Мадрид заради коронавирусот.

Како и да е, по неколкудневното „затегнување“, португалската sвезда синоќа пристигна во италијанскиот град со силни безбедносни мерки и веднаш се упати кон неговата вила, недалеку од Торино.

Неговиот авион, кој беше купен во 2015 година, се појавува на насловните страници на светските медиуми многу пати во последните денови, но во најголем дел можевме да го видиме само однадвор.

Многумина се заинтересирани за тоа како изгледа неговиот ентериер со оглед на тоа колку многу чини, а сега можеме да видиме дел од тоа.

Роналдо навистина може да ужива во апсолутен луксуз. Сè што му треба има внатре. Погледнете сами на фотографиите…

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама