Поврзи се со нас

Ракомет

ФОТО: Поранешен македонски репрезентативец нов играч на Тинекс Пролет

Дејан Пецаковски, поранешен репрезентативец на Македонија е новото е засилување на Тинекс Пролет.
Искусниот бек доаѓа од таборот на Металург, а со Тинекс Пролет потпиша едногодишен договор.
-Доаѓам во добро организиран клуб, кој отсекогаш важел за незгоден ривал за фаворитите. Кога и да сум доаѓал овде, дали со Зомимак, Металург или со Вардар, секогаш било тешко да се стигне до бодови против Пролет. Се надевам на успешна сезона во новиот клуб, изјави Пецаковски.

Facebook

loading...