Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Поранешната светска шампионка продава разголеми фотографии за да ги финансира подготвоките за ОИ

Поранешната светска шампионка во лизгање Алис Кристи призна дека отворила сметка на платформата „Onlyfans“ за да финансира уште едно натпреварување на Зимските олимписки игри со помош на нејзините разголени фотографии!

Во декември минатата година Кристи се здоби со повреда која ја одвои од Олимписките игри во Пекинг, а потоа изјави дека ќе ги „закачи лизгалките“. Во меѓувреме почнала да работи во пицерија за да ги плати сметките, додека нејзиниот план е да живее и да тренира во странство во следните четири години, откако веќе го продала својот семеен дом во Британија.

И токму поради тие тренинзи во странство (изгледа е најблиску до Казахстан и САД), Кристи реши да заработи екстра пари и ги нуди своите разголени фотографии за 12 долари месечно. Таа веќе објави една, во црна долна облека и ги покани претплатниците да се вклучат.

Advertisement

Кристи учествуваше на три Олимписки игри, но никогаш не освои медал. Од друга страна три пати беше светска шампионка. Таа има 32 години и во октомври минатата година објави автобиографска книга во која детално го опишала хоророт што го доживеала во 2010 година кога по враќањето од ЗОИ во Ванкувер била силувана.

– Се сеќавам дека бев со мојот соиграч. Купивме пијалоци и по само неколку голтки ми пријде еден дечко и почна да разговара со мене. Не размислував многу и го прифатив разговорот. Потоа ми понуди да пијам. Му кажав дека веќе го имам, но тој го врати и им рече на другите: „Пробајте го ова“. Испив неколку голтки, бев премногу наивен. Не го ни испив целиот пијалок, но чувствував дека се чувствувам чудно. Беше околу 22 часот и не сакав вака да останам надвор – изјавила Кристи која излегла надвор да нарача такси, но нејзината сопатничка ја следела и ја турнала во автомобилот:

  • Бев чудно оштетен и телото не ми функционираше како што треба. Се обидов да се оттргнам од него, но едноставно не можев колку и да се трудев. Кога и да паѓав, тој трчаше по мене и ме влечеше нагоре. На крајот ме качи во такси. Нејасно се сеќавам дека го замолив таксистот да не носи кај овој човек и да ме вози до мојата адреса. Во еден момент бевме всушност блиску до местото каде што живеев и тогаш извикав: „Таму, мора да се свртиме таму“. Меѓутоа, грабливецот го убеди таксистот дека сум му девојка и дека сум само пијан и не одвезе до неговата куќа.

Кристи продолжи со болната исповед.

– Тогаш ми беше јасно дека ќе ме злоставува сексуално, а јас цело време му викав „не“. Но, колку и да го кажав, тој сè повеќе ме насочуваше кон мене. Моето тело не можеше да се справи со тој тип, рацете ми лебдеа, не можев да станам. На крајот попуштив и се предадов.

Advertisement
Advertisement