Connect with us

Ракомет

ФОТО: Радост за Битолчани, гледачите се вратија во спортската сала „Боро Чурлевски“

На денешното дерби помеѓу Еурофарм Пелистер – Еурофарм Пелистер 2, по дваесет месеци гледачите се вратија во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

Еурофарм Пелистер савеше во битолското „Ел Класико“ со резултат од 29-24.

Овој натпревар го следеа битолчаните кои се нетрпение го чакаа почетокот на сезоната.

Facebook