Connect with us

Фудбал

ФОТО: Ракитиќ и официјално заврши со Барселона, се врати таму каде што почна

Хрватскиот интернационалец Иван Ракитиќ и официјално ја заврши својата приказна во Барселона. Каталонскиот тим, но и Севиља потврдија дека е договорен трансфер на Хрватот. Тој практично се враќа во тимот од каде што прерасна во еден од најдобрите играчи за врска и од кој

Хрватот кој има 32 години потпиша четиригодишен договор со Севилја, а Барселона во своето проштално соопштение најави дека утре со сите почести ќе го испрати фудбалерот на мини церемонија во клупските простории.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com