Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Репрезентацијата на Македонија слета во Кипар, Елмас остана дома

Репрезентацијата на фудбалската федерација на Македонија пристигна во Кипар, каде што вечерва игра против Ерменија.

Селекцијата на Македонија ја очекува последниот натпревар во Лигата на нациите и против Ерменија е потребно реми за обезбедување на првото место во групата 2 и пласман во Лига Б.

Селекторот на Македонија пред овој натпревар со Ерменија ги повика Душко Трајчевски, Томе Китановски и Дарко Мицевски, па средниот ред ќе добие нов лик. Натпреварот е закажан за 18 ноември од 18:00 часот.

loading...

Facebook