Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Роналдо си купи нов автомобил од девет милиони евра

Објавено:

Станува збор за Bugatti Centodieca, кој чини околу девет милиони евра, а во светот има само десет примероци од овој суперавтомобил. Покрај тоа, оној што го купи Португалецот ќе биде уникатен, бидејќи тој побарал некои измени за да се прилагоди на неговите потреби. Купувањето е веќе договорено, а автомобилот ќе му биде доставен на крајот на годината.

Роналдо има осум Ферари во колекцијата, неколку Ролс Ројс, БМВ и Мекларен, како и Бугати Хирон, кој послужи како основа за моделот Centodieci, кој е полесен за 20 килограми.

View this post on Instagram

You choose the view 😉😅

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама