Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Роналдо си одбра партнер во нападот, побарал од Јувентус да го купат

Кристијано Роналдо наводно го посоветувал раководството на Јувентус да го ангажира напаѓачот на Вулверхемптон Раул Хименес. Португалската ѕвезда има желба тој да му биде партнер во нападот. Мексиканскиот напаѓач е желба и на Манчестер Јунајтед.

Хименес минатото лето од Бенфика пристигна во Англија. За англискиот тим одигра вкупно 53 меча во сите конкуренции и постигна 23 голови.

Во моментов тој е проценет на 40 милиони евра. Вулверхемптон, каде што претходно една година играше како позајмен, за за него во 2019-та година плати 35 милиони на Бенфика.

 

Advertisement

Facebook

Реклама