Поврзи се со нас

Тајмаут

ФОТО: Руски фудбалски клуб го избрка директорот поради разголени манекенки на трибините

Рускиот тим Ростов, за кој игра и нашиот Давид Тошевски, му врачил отказ на директорот на стадионот. Причината е бизарна, поради разголени манекенки на трибините. Имено,  директорот дозволил фотосесија на стадионот на за потребите на една агенција.

Според договорот помеѓу директорот и агенцијата, манекенките требало да направат фотографија со костими за капење, но тие носеле еротска долна облека. Фотографиите стигнале на интернет, информацијата се проширила, па бидејќи фотосесијата била премногу провокативна, раководството на тимот му врачило отказ на директорот на стадонот Павел Гавриков.

loading...

Facebook