Connect with us

Фудбал

ФОТО: Се договорил со италијански тим, го излажал и потпиша за Боависта

Иако имаше усмен договор со италијанска Реџина, сепак францускиот интернационлец Адил Рами има нов клуб. Тоа е португалска Боависта каде што е претставен денеска. Потпиша за една сезона, а најавен е како големо засилување.

Овој 34-годишен фудбалер претходно беше член на руски Сочи, а во богатата кариера настапуваше за Марсеј, Лил, Валенсија, Милан, Севиља и Фенербахче.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com