Connect with us

Кошарка

ФОТО: Шпанска кошаркарка која била поканета на „журката“ откри скандал: Водка, наргиле и покер за Лука Дончиќ и другарите

Селекцијата на Словенија имаше две победи на Олимпискиот турнир, ги совладаа Аргентина и Јапонија. Но, дали е на повидок скандал. Имено, се појавија фотографии како Лука Дончиќ и другарите се опуштаат со водка, наргиле и покер.

Фотографиите ги објавила шпанската кошаркарка Кристина Оувиња, која веројатно била поканета на „журката“, а дури отпосле сфатила што направила.

Таа се извини што ги објавила фотографиите, пред се на кошаркарите на Словенија.

 

Facebook