Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Што би направиле вие доколку Зинедин Зидан ви ја удри колата?

Објавено:

Игнасио Фернандез се возел низ Валдебебас во неговиот автомобил минатата сабота кога доживеал мал несреќен случај. На кружен тек, го удри позади. На негово големо изненадување, сопственик на тој автомобил бил Реал Мадрид селекторот Зинедин Зидан, кој возел кон тренинг центарот.

-Сакав да ве запознаам во други околности, но и ова не е лошо, му рекол Игнасио на Зидан.

Потоа го замолил да направи селфи со него за да може целата случка да им ја разкажува на пријателите.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама