Connect with us

Фудбал

ФОТО: Што мислите за новиот дрес на Реал Мадрид?!

Реал Мадрид ја промовираше третата гарнитура на дресови кои ќе ги носат фудбалерите на овој тим следната сезона. Преовладува црната боја, со нијанси на розева. Може да се каже дека воопшто не изгледа лошо.

Се чини дека розевата оваа сезона ќе биде популарна кај „Кралевите“ бидејќи вакви нијанси има и на дресот кој Реал Мадрид ќе го носи кога ќе ги игра натпреварите на домашен терен.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com