Connect with us

Фудбал

ФОТО: Што се случи со Суарез? Погледнете го неговото движење на теренот

Баварците ги наттрчаа Каталонците, а колку таа разлика беше евидентна говори статистиката на Луис Суарез. Уругавецот топката ја допрел само 24 пати, а дури девет пати беа кога ја изведуваше топката од центарот по секој примен гол и еднаш во почетниот удар.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com