Connect with us

Фудбал

ФОТО: Силекс пристигна во Баку по изненадување

Претставникот на Македонија во квалификациите за Лигата на шампионите, Силекс, пристигна во Азербејџан. Ќе го игра натпреварот од 1. квалификациско коло во Лигата на шампионите. Македонскиот претставник во ЛШ ќе се соочи со Карабах кој на хартија е огромен фаворит.

Претходно, на сите кои патуваа им беше PCR тест на коронавирусот и за среќа сите се негативни на резултатите.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com